DEŠI
propojení dvou dechů z dvou hudebních světů

Info:
Oba nástroje jsou posazeny na nízké frekvenci. Nesou v sobě zadumanost a hloubku, tóny se ale pevně proplétají a rostou do vyšších harmonických pater. Pilnaj hraje na australské didgeridoo jako Evropan se zkušenostmi rytmu indických tabel, frázování odvíjí od délky dechu. Nástroje si sám vyrábí. Žižkovská hraje svým barytonovým tónem nápěvy neexistujících písní, kde tu a tam zazní cosi jako vzpomínka na jazz. Autenticitu zvuku podtrhuje jejich dechová rytmika, skladby se rozvíjí v protipohybech, rovnováze nebo splynutí.

 

 

Duo s Evou Žižkovskou
– didgeridoo a barytonsaxofon

deši

Vlastní web Deši

Ukázky:  
 
Sibiř (Opilon)
4:25 min
Opilon (Opilon)
5:44 min
Mudra - +Natal Podpal (autor, Opilon)
3:16 min
Vážení přátelé
2:57 min
Pět psů
3:1 min
Líbezná
1:59 min
Dresden Disko - live
5:02 min

 

 

Členové:
Eva Žižkovská
bariton saxofon, klarinet
Lukáš Pilnaj
didgeridoo

 

Historie projektu:
Hrají spolu jako duo od roku 2009, během své roční existence má za sebou dvojice desítky vystoupení, a to i mimo ČR (Anglie, Polsko, Itálie, Slovensko). Lukáš Pilnaj vystupuje také sólově pod názvem D.I.D.G. Orchestra, Eva Žižkovská hraje řadu let v Bigbandu Petra Svobody. Oba jsou také členy elektroakustického bandu Kus kus klan.

Diskografie:
Deši - 2011  

Opilon - 2013

 
   opilon  

Představujeme vám Cd Opilon, které jsme vydali v únoru 2013. Je to naše druhé CD, hrajeme v něm zase na didgeridoo a barytonsaxofon, ale tentokrát jsme trochu obohatili výpravu. ... více zde v sekci Blok.